İngiltere dil okulları

Bu içeriğe Puan verin
  • İngiltere'de Dil Okulları
4.3

Özet

İngiltere’de dil okulları , İngiltere dil okulu ücretleri hakkında detaylı bilgi için bizlere 0 312 999 70 76 –veya 0 530 032 55 82 numaralı hatlarımızdan ulaşabilirsiniz.

Sending
User Review
4.25 (4 votes)

 

ingilteredeki-dil-okullari

İngiltere Dil Okulları

İngiltere dil okulu kategorisinde en çok tercih edilen ülkeyi olmayı başarmaktadır. İngiltere’nin bu kadar çok tercih ediliyor olması ülkenin resmi dilinin İngilizce olması ve İngilizcenin ana vatanının İngiltere olmasıdır. İngilizceyi en doğru ve en kolay şekilde öğrenmek için tercih edeceğiniz en iyi ülke İngiltere olmaktadır.

İngiltere Dil Eğitimi Sistemi

İngiltere dil eğitimi hususunda en çok tercih edilen ülke olma başarısını korumaktadır. İngilizcenin ana vatanı olması, İngilizcenin ana dil olarak konuşuluyor olması İngiltere dil okullarının tercih edilmesinde elbette ki önemli bir yere sahiptir. Ancak bunun haricinde İngiltere dil okullarının tercih edilmesinin de tek sebebi İngilizcenin ana vatanının İngiltere olması değildir. İngiltere dil eğitimi sistemi de öğrencilerin tercihlerini İngiltere’den yana yapmasına sebep olmaktadır.

İngiltere dil eğitim sistemine göre, İngiltere dil okulları devamlı olarak düzenli bir şekilde denetlenmektedir. Bu denetlemelere öğretmenler, okulun kuralları, okulun disiplini yani okul için tüm oluşumlar etkilidir. Dil okullarının kontrolünün yapılması sayesinde dil okulları en kaliteli eğitimi verme amaçlı hareket etmektedir.

İngiltere dil eğitiminin alınabilmesi için haftalık alınması gereken belli bir ders saati şartı bulunmaktadır. İngiltere dil okullarından eğitim alınabilmesi için haftada en az 20 saat ders alınması gerekmektedir. Okullarda sınıflar genel olarak 8 ile 16 kişiden oluşmaktadır. Sınıfta ki kişi sayısı okulun kalitesine ve okulun çapına bağlı olarak da değişkenlik göstermektedir. Bunun yanı sıra kaliteli ve başarılı okullarda sınıflar uluslararası oluşturulmaya çalışılmaktadır. Ancak yeterli kaliteye erişememiş okullarda sınıflarda uluslararası oluşturulamamaktadır.

İngiltere dil okulları eğitime başlamadan evvel öğrencilerin seviyesini ölçmek amacıyla deneme sınavını yapmaktadır. Deneme sınavının sonuçlarına göre öğrenciler sınıflandırılmaktadır. Bu sayede öğrenciler bildikleri bilgileri tekrarlamamış olurlar. Ayrıca dil bilgisi ileri seviye olan öğrencilerde daha hızlı ilerleme imkânı elde ederler.

Dil okullarında yetişkinler için yaş sınırı bulunmaktadır. Yetişkin sınıfları için yaş sınırı bazı okullarda 16 olurken, bazı okullarda da 18 olmaktadır. Yetişkin sınıfında yer almak isteyip de yaşı 18 yaş sınırını tutmayan adaylar 16 yaş sınırı koyan okulları tercih edebilirler.

İngilizce Program İçerikleri

İngilizce programı da öğrencilerin almak istedikleri eğitime göre genel İngilizce programı ve temel İngilizce programı olarak ikiye ayrılmaktadır. Temel İngilizce programı İngilizceyi hiç bilmeyen adaylar tarafından tercih edilirken, genel İngilizce programı İngilizceyi temel düzeyde bilen adaylar tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca bunun yanı sıra mesleki açıdan İngilizceye ihtiyacı olan adaylar, mesleki İngilizce eğitimi alabilirler. Mesleki İngilizce eğitimi; mesleki alanda kullanılabilecek terimlerin öğrenildiği program tipidir.

Temel İngilizce eğitimi almak isteyen adaylar haftada 20 saat eğitime tabi tutulurken, genel eğitim almak isteyen adaylar haftada 30 saat eğitime tabi tutulmaktadır. Bunun en önemli amacı genel eğitimde alınması gereken ders içeriğinin daha yoğun olmasıdır.