İrlanda dil okulları

irlanda dil okulları

İrlanda Dil Okulları

Dil eğitimi günümüz şartlarında çok fazla önem taşımaktadır. Bir dili öğrenmek için o dil üzerine çalışmak, o dilin gramerini öğrenmek yeterli olmamaktadır. O dilin pratiğini yapmakta dil öğrenmenin en temel noktaları arasında bulunmaktadır. Bir dili öğrenebilmek için o dili ana dili olarak konuşan bir ülkede dil eğitimi almak çok etkilidir. Çünkü beyin otomatik bir kodlayıcıdır. Çevrede devamlı olarak o dilin konuşuluyor olması, beynin kodlamalarının açmasını sağlayacaktır. Bu sayede dil eğitiminizi hızlı ve farkında olmadan geliştirmiş olursunuz.

İrlanda Dil Eğitimi

Dil eğitimi için çok tercih edilen ülkeler arasında bulunan İrlanda merkezinde İngilizce konuşulmaktadır. Çok tercih edilen bir ülke olan İrlanda daha çok Fransız ve İspanyol öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Türk öğrenciler İrlanda’nın dil eğitimini henüz keşfetmemiş olduğundan çok sık tercih etmemektedir. İrlanda’da doğru bir İngilizce konuşulduğuna tam olarak kendilerini inandırmış değildirler. Ancak İrlanda İngilizcenin en güzel ve en kapsamlı konuşulduğu ülkelerin başında gelmektedir.

Tüm bunların yanı sıra İrlanda öğrenciler için de güzel bir ortam hazırlamaktadır. Vizelerin çıkış süreleriyle ilgili kolaylık tanımakta, belli şartlar karşılığında çalışmak isteyen öğrencilerin çalışmasına izin verilmektedir. Yani İrlanda tam olarak da hayallerinizi süsleyen ve size daha rahat bir ortamı sunmayı hedefleyen ülkedir. Bunun için ön yargılarınızdan kurtularak, tercihinizi İrlanda’dan yana kullanabilirsiniz.

İrlanda Dil Okulları

İrlanda bir çok dil okuluna sahip olan bir ülkedir. Ülkenin çeşitli yerlerine yayılmış olan irlanda dil okulları farklı kalite standartları ve farklı prensipler dâhilinde eğitim vermektedir. İstediğiniz prensipte çalışan ve istediğiniz kalitede okulu bulmak sizin için zor olmayacak. Çünkü İrlanda çok farklı seçeneklerle karşınıza çıkmaktadır.

İrlanda’da bulunan 9 dil okulunun dokuzu da Dublin de bulunmaktadır. Dublin; İrlanda’nın merkezidir ve Dublin’de kaliteye göre tercih yapabileceğiniz birçok okul bulunmaktadır. Şehir merkezinde olan irlanda dil okulları konaklama alanları okullara kısa mesafededir. Tek vasıta araçlarla ulaşılabilecek kadar yakın mesafe olması, öğrenciler için mükemmel zaman tasarrufu yaratmaktadır. Bunun için de İrlanda dil okulları tercihi yaparak hem yaşam standardı yüksek olan bir hayat sürebilirsiniz. Hem de kalite standardı yüksek olan bir eğitim alabilirsiniz.

İrlanda dil okulları dil gelişimi için genel İngilizce ve temel İngilizce eğitimleri sunmaktadır. Bunun yanı sıra akademik ve mesleki İngilizce eğitimleriyle ayrıca özel ilgi görmektedir. Akademik İngilizce ise akademik kariyer yapmak isteyen adaylar tarafından tercih edilmektedir.

İrlanda Konaklama

Konaklamak dil eğitimlerinde önemli bir etkendir. Çünkü hem günlük hayatın rahat bir şekilde geçirilmesi hem de masrafların belirlenmesi açısından konaklamak önemli bir etkeni oluşturmaktadır. İrlanda konaklama olarak avantajlı olan ülkeler arasında yerini almaktadır. İşte, İrlanda konaklama modelleri;

Aile Yanı Konaklama: Dil okulunun seçmiş olduğu güvenilir aileler yanında konaklamak en ideal konaklama tipini oluşturmaktadır. Çünkü hem bir yuva sıcaklığı yaşanır, hem de sabah kahvaltısı ve akşam yemeği için ekstra ücret ödemek gerekmez.

Yurt Konaklaması: Yurt konaklamaları da en çok tercih edilen konaklama modeli arasında yerini almaktadır. Yurt konaklaması birçok öğrencinin bir arada barındığı, 2 kişilik ya da 3 kişilik odalarda kaldıkları ve birlikte yemek yedikleri konaklama tipini oluşturmaktadır.

Apart Konaklaması: Apart konaklaması da yine dil eğitimi öğrencilerinin çok sık tercih ettiği bir konaklama modelidir. Apart konaklamasının bu denli tercih ediliyor olmasının en büyük sebebi hem ekonomik bir yol olması hem de birkaç öğrenci bir arada yaşadığından güzel bir ortamın oluşmasıdır.

Stüdyo Konaklaması: Stüdyo daireler genel olarak tek oda içinde mutfağın, salonun, yatak odasının bir arada bulunduğu dairelerdir. Bu daireler tek başına yaşamak isteyen kişiler için ideal bir seçenek olmaktadır. Stüdyo konaklamalarının maliyeti, apart konaklaması ve yurt konaklamasının iki katı olmaktadır.

İrlanda dil okulları başvuru ve kayıt

İrlanda dil okulları  veya diğer yurtdışı eğitim danışmanlığı hakkında daha fazla bilgi için bizlere Istanbul 0 212 543 58 06 / 0 535 712 07 90 Ankara 0 312 999 70 76 / 0 530 032 55 82 numaralı telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.