Kanada’da eğitim ve Kanada Vizesi

Kanada'da eğitim ve Kanada Vizesi

Kanada’da eğitim ve Kanada Vizesi

Kanada’da eğitim, Doğanın lütfu ile kutsanmış dünyanın en büyük ikinci ülkesi. Kanada, 15. yüzyılda Fransızlar ve İngilizler tarafından sömürgeleştirildi. Dolayısıyla, iletişim için kullanılan başlıca diller İngilizce ve Fransızca’dır. Bir göçmenler ülkesidir ve bu nedenle uluslararası öğrenciler ve göçmenler için çok misafirperverdir.

Kanada, dünyadaki kişi başına en yüksek göç oranını sunar, bu nedenle göçmenler ve uluslararası öğrenciler için çok sıcaktır.

Kanada’nın kültürel çeşitliliği, onu yaşamak için ilginç bir yer haline getiriyor. Ayrıca, Birleşmiş Milletler Yaşam Kalitesi Endeksi, Kanada’yı ilk 10’da gösteriyor. Güvenli, emniyetli ve barışçıl bir ülke olarak kabul edilen Kanada, milyonlarca öğrenciyi ve göçmeni ağırlıyor. çok kültürlü ve çok etnikli ortamı destekleyen göçmen dostu ulusal politika. Aynı zamanda geniş doğal kaynak hazinesiyle dünyanın en zengin milletlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Kanada Üniversitelerinden alınan dereceler prestij sahibi olduğu ve dünya çapında fırsatların kapılarını açtığı için Kanada eğitimi dünya çapında saygı görüyor. Kanada’daki üniversitelerdeki Gelişmiş Araştırma ve geliştirme fırsatları, onu teknolojik olarak gelişmiş bir ülke ve kazançlı bir eğitim hedefi haline getirmektedir. Kanada’daki bazı üniversiteler, QS Dünya Üniversite Sıralaması, Şangay Jiao Tong Üniversitesi’nin Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması ve Times Yüksek eğitim sıralaması gibi en güvenilir sıralama kaynakları tarafından TOP 100 arasında sıralanmıştır.

NEDEN KANADA’DA EĞİTİM

 • Uygun maliyette, burs seçenekleriyle kaliteli eğitim.
 • Öğrenci ve Göçmen dostu
 • Araştırma ve inovasyon için birinci sınıf fırsatlar
 • Farklı kültürlere sahip çeşitli milletlerden nüfusları temsil eder
 • Güzel çevre ile dünyanın en yüksek Yaşam Standardı
 • Doğanın kutsadığı temiz, güvenli, güvenli ve huzurlu ülke
 • Dünya standartlarında eğitim ve dünya çapında tanınan dereceler
 • Heyecan Verici Kampüs Yaşam Tarzı
 • Yüksek İstihdam Oranı

KANADA EĞİTİM SİSTEMİ

Kişi başına gelirin eğitime yaptığı yüksek harcamalarıyla tanınan Kanada, en yüksek orta öğretim sonrası eğitim oranlarından birine sahip olduğunu iddia ediyor. Kanada’daki çeşitli eğitim seviyeleri, eyalet hükümetleri üniversitelerin çoğunu kontrol ettiği için farklı illere ve şehirlere göre değişir. Kanada’da Kolejler, Üniversiteler, teknik ve uygulamalı sanat okulu, ticaret ve meslek okulları gibi ortaöğretim sonrası düzey için farklı eğitim kurumları vardır.

Orta öğretim sonrası eğitimin yanı sıra, birçok özel yatılı okul, öğrencilere mükemmel eğitim sunar ve onları kolejlere ve üniversitelere hazırlar. Yine de toplam uluslararası öğrenci sayısının ¾’üne yakını orta öğretim sonrası kurumlara başvurmaktadır.

Kanada’nın göçmenlik yanlısı politikaları çok sayıda uluslararası öğrenciyi çekiyor ve sayılar büyük ölçüde artmaya devam ediyor. Kanada’da yüksek öğrenim, üniversiteler, kolejler veya enstitüler tarafından sunulmasına bakılmaksızın akademik, mesleki, teknik ve sürekli mesleki eğitimi kapsar. Farklı programlar olabilir

Program Süresi
Sertifika 12 aya kadar
Diploma 1-2 yıl
Gelişmiş diploma 2-3 yıl
Lisans 4 yıl
Yüksek lisans 1-2 yıl
Doktora Doktora Programı 4-7 yıl

 

 

DEVLET ÜNİVERSİTELERİ

Kanada Devlet Üniversiteleri özerk olmalarına ve bir senato aracılığıyla yönetilmesine rağmen, kurulmaları için eyalet yönetiminden ve mevzuattan hibe alırlar. Bu gerçeğe rağmen Kanada üniversiteleri, akademisyenler, müfredat, yöntemler ve öğretim stratejileri konularında bağımsız ve özerk karar alma hakkına sahiptirler. Devletten aldıkları fonun yanı sıra öğrencilerden de yıllık harç almaktadırlar.

Özel Üniversiteler

Bu kurumlar, ancak tayin edilmiş hükümet yetkilileri ve akreditasyon komiteleri tarafından sıkı kalite değerlendirmesinden sonra işletilmeye ve tanınmaya yetkilidir. Devlet tarafından finanse edilmemelerine rağmen, dereceler sıkı kalite bağlılığından sonra onaylanır. Çoğunlukla özel kurumlar ve araştırma hibeleri tarafından finanse edilmektedir.

Kanada kolejleri ekonomiktir ve iş piyasasında ve endüstride talep gören becerileri sağlar. Ayrıca öğrencileri çeşitli beceriler ve çoğu kez kayıtlı olmayan müfredat konusunda çalıştırma ve eğitme yetkisine sahiptirler. Yerel işletmeler, topluluklar ve endüstrilerle işbirliği içinde çalışan deneyimli profesyonellerin ve eğitimcilerin uzmanlığını artıran ilginç bir yapıdır.

KANADA’DA EĞİTİM VE YAŞAMA MALİYETİ

İngilizce konuşan diğer ülkelerle karşılaştırıldığında, Kanada’da eğitim maliyeti dünya standartlarında daha düşüktür. Genellikle uluslararası öğrenciler, ortalama olarak yılda 7.000 – 45.000 (CAD) arasında ödemek zorundadır. Eğitim ve yaşama maliyeti kuruma, kursa, yere ve yaşam tarzına göre değişecektir. CIC (Vatandaşlık ve Göçmenlik), eğitim kurumunuz tarafından sağlanan tahmine göre yaşam masraflarınızı desteklemek için yeterli fonun kanıtını sağlamanıza ihtiyaç duyacaktır. Böyle bir tahminin yokluğunda, bir yıllık geçim giderinizi karşılamak için 17000 CAD ‘a kadar yeterli birikime sahip olmanız gerekir.

KONAKLAMA

Yurtdışındaki diğer popüler eğitim destinasyonlarına kıyasla Kanada’da konaklama daha ucuzdur. Kanada’daki kurumların çoğu kampüste konaklama imkanı sunar, ancak çoğu zaman öğrenciler paylaşım temelinde kampüs dışında kalmayı tercih eder. Genellikle bir 2BHK daire, mahalleye göre değişiklik gösteren ayda 500-1000 CAD arasında kiralanabilir. Kamu hizmetleri için de ödeme yapmanız gerekebilir.

BURSLAR VE MALİ YARDIM

Uluslararası öğrenciler için burs ve finansman fırsatları vardır, ancak aynı kalifiye olmak için güçlü uygunluk koşulları vardır.

Mali yardım, geri ödenip ödenmeyeceğine bağlı olarak değişir, örneğin, eğitimin tamamlanmasından sonra geri ödenmesi gerekmeyen burslar, hibeler ve burslar vardır. Geri ödenmesi gereken öğrenci kredileri de mevcuttur.

KANADA VİZESİ

KANADA VİZESİ İÇİN BAŞVURU VE BAŞVURU BELGELERİ

Kanada’da okumak için bir Çalışma İznine ihtiyacınız olacak. Kanada’ya çalışma izni başvurusu çevrimiçi olarak veya bir kağıt başvuru yoluyla yapılabilir. Vatandaşlık ve Göçmenlik hakkında bilgi için http://www.cic.gc.ca/english/index.asp adresine bakın.

Kanada VISA Ücretleri: S-1 Vize ücreti 235 CAD’dır. Başvuru sürecine başlamadan önce aşağıdakileri sağlamanız gerekecektir:

 • Kanada’daki bir eğitim kurumundan bir kabul mektubu;
 • kimlik kanıtı (belirli ülkelerin vatandaşlarının   kağıt belgelere ek olarak biyometrik bilgi sağlamaları gerekebilir  );
 • mali desteğin kanıtı;
 • bir açıklama mektubu.

Çalışma izni başvurusunda bulunmadan önce aşağıdakilere ihtiyacınız vardır:

Öğrenci iznine başvurmadan önce hangi belgelere ihtiyacınız olduğunu öğrenin .

Ayrıca şunları da yapmanız gerekir:

 • Aşağıdakiler için yeterince paranız olduğuna dair kanıt gösterin:
 • öğrenim ücretleri
 • kendiniz ve sizinle birlikte Kanada’ya gelen aile üyeleri için yaşam masrafları ve
 • Kendiniz ve sizinle birlikte Kanada’ya gelen aile üyeleri için ulaşım için iade
 • sabıka kaydı olmayan yasalara uyan bir vatandaş olmak ve Kanada’nın güvenliği için risk oluşturmamak. Bir polis sertifikası sağlamanız gerekebilir.
 • sağlıklı olmak. Tıbbi bir muayeneyi tamamlamanız gerekebilir .
 • Bir göçmenlik memurunu eğitiminizin sonunda Kanada’dan ayrılacağınıza ikna edin.

KANADA’YA ÖĞRENCİ VİZESİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

Kanada’da bir okuldan alınmış güncel bir kabul belgesi : belirlenmiş bir öğrenim kurumundan aldığınız kabul mektubunuzun bir kopyası

Pasaport: Sizin ve sizinle birlikte Kanada’ya seyahat edecek her aile üyesinin geçerli bir pasaportu. Arka yüzünde kişinin adı ve doğum tarihi yazan pasaport boyutunda iki adet fotoğraf.

Gerekli Mali destek kanıtı

Öğrenim ve yaşam masraflarını ve eve dönmek için uçak ücretini içeren, eğitiminizi başarıyla tamamlamak için yeterli paranız olduğuna dair bir kanıt. 10.000 $ Garantili Yatırım Sertifikanız (GIC) olduğunu göstermeniz gerekir.

 • İlk eğitim yılı için öğrenim ücretlerini ödediğinizin kanıtı ve
 • bir bankadan alınan öğrenci / eğitim kredisinin kanıtı
 • son dört aya ait banka ekstreleriniz
 • Kanada dolarına dönüştürülebilen bir banka poliçesi
 • öğrenim ve konaklama ücretlerini ödediğinizin kanıtı
 • Size para veren kişi veya okuldan bir mektup veya
 • Bursunuz varsa veya Kanada tarafından finanse edilen bir eğitim programındaysanız, Kanada içinden ödenen finansmanın kanıtı.

Kanada’da eğitim, Kanada dil okulları, Kanada üniversiteleri ve diğer yurtdışı eğitim danışmanlığı programlarımız için bize ;

 • Istanbul 0 212 543 58 06 / 0 535 712 07 90
 • Ankara 0 312 999 70 76 / 0 530 032 55 82

ulaşabilirsiniz.